Nintendo-Power

Daily Gaming news, videos, reviews, tips & guides. Let's share our love of BigN games!

Jak zarabiać na platformie Nintendo

Podobnie jak gra w polskich kasynach online, również korzystanie z platformy Nintendo może okazać się bardzo dochodowe. Oczywiście o ile w kasynach lub grach losowych można trafić jackpota o ogromnej wartości, o tyle gra w Nintendo może zapewnić nam mniejsze lecz stałe dochody. Jak to zrobić?

Do niedawna świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy był program monetyzacji filmów o nazwie Nintendo Creators Program. Pozwalał on graczom na uzyskanie gratyfikacji finansowej w zamian za opublikowanie filmu związanego z grami dostępnymi na platformie Nintendo. Autorzy treści oprócz pieniędzy z YouTube za ilość wyświetleń otrzymywali także fundusze od Nintendo za promocję jego produktów i usług. Mimo ogromnej popularności, program afiliacyjny został zamknięty 6 grudnia 2018 roku, a ostatnie wypłaty na konta autorów filmów przelano w lutym 2019 roku.

Obecnie, najbardziej popularną formą zarabiania pieniędzy na platformie gier Nintendo jest program nagród o nazwie Nintendo Rewards Programe. Po przystąpieniu do niego, uczestnik otrzymuje złote punkty czyli Nintendo Gold Points, które doliczane są do jego konta za każdy zakup gier lub treści działających na tej platformie. Zasady programu są bardzo proste; im więcej produktów kupujesz, tym więcej punktów znajdzie się na twoim koncie gracza. Za zakup gry w formie cyfrowej, otrzymujesz punkty, które są równowartością 5% zapłaconej ceny za produkt. Jeśli gracz zdecyduje się na kupno gry zapisanej na fizycznie istniejącej karcie pamięci w sklepie stacjonarnym, wówczas otrzyma złote punkty o wartości 1%  ceny zakupu. W Polsce 1 złoty punkt na wartość równą 5 groszy. Dla przykładu, jeśli gracz zdecyduje się na zakup produktu w sklepie internetowym o wartości 249,80 PLN, wówczas może otrzymać 250 złotych punktów, które wyrażone w prawdziwym pieniądzu będą równowartością 5% ceny, czyli 12,50 PLN. Właściwie od razu członek programu może wydać swoje zarobione pieniądze na kolejne zakupy w e-sklepie. Jeśli nie zrobi tego w ciągu 12 miesięcy, wówczas wszystkie niewykorzystane punkty zostaną anulowane. Zakupy, w których gracz zamienia posiadane złote pieniądze na środki umożliwiające nabycie nowych produktów, mogą być zrealizowane nie tylko w e-sklepie Nintendo, ale także Nintendo 3DS, nintendo.com lub Wii U.

See also  Nintendo shares insights into the first prototype of the Super Mario Brothers, creates FLUDD, why employers get 3 wins, and more

Oprócz wspomnianych powyżej metod zarabiania pieniędzy z Nintendo istnieje jeszcze jedna, mniej popularna, gdyż skierowana do osób pasjonujących się tworzeniem grafiki i treści cyfrowych. Deweloperzy amatorzy mogą zarabiać pieniądze przystępując do portalu Nintendo Developer Portal. Przy użyciu programu Unity mogą kreować gry w wersjach 2D i 3D. Dodatkowo do ich dyspozycji oddano również nowe narzędzie o nazwie NDI Client, które jest platformą dedykowaną specjalnie developerom Nintendo. Firma od każdego produktu zaprojektowanego przez twórcę i sprzedanego w e-sklepie Nintendo pobiera kwotę w wysokości 30% ceny sprzedaży